Święto drzewa

Święto drzewa

W dniu 10 października  2013r. w Przedszkolu nr 2 obchodzono Święto Drzewa, które ma wszystkim ludziom przypominać o ochronie drzew.

O  znaczeniu drzew dla całej biosfery opowiadali zaproszeni goście: Leśniczy – Jarosław Świgoń i podleśniczy  Piotr Szymański. Ciekawie przeprowadzone przez gości  zajęcie z przyrody umożliwiło przedszkolakom poznanie pracy leśniczego, dostarczyło wiedzy na temat mieszkańców lasu oraz roli drzew i lasu w życiu człowieka, a także uwrażliwiła na otaczające piękno natury. Na tę uroczystość dzieci 6-letnie z grupy „Tropiciele” pod kierunkiem p. Ewy Małeckiej i  Doroty Kaliszewskiej  przygotowały i przedstawiły bajkę pt: „Czerwony Kapturek i zielony las”, a na cześć wszystkich drzew zaśpiewały piosenkę pt: „Święto Drzewa”.
Dbajmy i szanujmy nasze drzewa. Pamiętajmy jakie są ważne i przydatne nam wszystkim.

Możliwość komentowania Święto drzewa została wyłączona

Comments are closed.

Skomentuj

  • „Projekty realizowane ze środków budżetu państwa oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych”

    "Projekty realizowane ze środków budżetu państwa oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"