Archive

Warsztaty wielkanocne

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. W naszym przedszkolu również nadszedł czas świątecznych przygotowań. 27 marca odbyły się warsztaty wielkanocne, podczas których rodzice, wraz  ze swoimi pociechami wytwarzali ozdoby na wielkanocny stół. Dzieci wykonały świąteczne koszyczki z pisankami, wesołe baranki i zajączki a także pomalowały i udekorowały pisanki. W niezawodnym gronie, miłej atmosferze, wśród utalentowanych rodziców i dzieci, pomysłów było bardzo wiele. Dziękujemy rodzicom za obecność, przyniesione materiały plastyczne oraz zaangażowanie w pracę przedszkola, a tym samym w wychowanie Waszych pociech!

Czytaj dalej...

„LABORATORIUM DOŚWIADCZALNE”

26 marca 2019 był podsumowaniem organizowanego przez nasze przedszkole Festiwalu Nauki. Tego dnia naszym gościem była pani Elżbieta Ciszek, nauczycielka z ze Szkoły nr 1 w Nidzicy, która wraz z uczniami poprowadziła szereg doświadczeń i eksperymentów z wodą, takie jak: skaczące bańki mydlane, bańka w bańce, prysznic z butelki, balon ze szklanymi uszami, kropla wody zamiast szkła powiększającego i inne. Dzieciaki samodzielnie przeprowadzały doświadczenia zgodnie z instruktażem prowadzących, odkrywały właściwości wody oraz wyciągały wnioski .

Serdecznie dziękujemy za stałą współpracę, pomoc i zaangażowanie.

Czytaj dalej...

Warsztaty poetyckie z „Panem Poetą”w Bibliotece na zamku

Dnia 25.03.2019r. przedszkolaki z Przedszkola Nr 2 spotkały się z poetą o pseudonimie „Pan Poeta”, który pisze wiersze, bajeczki dla dzieci o ptakach. Na początku pan opowiedział dzieciom o swojej twórczości, pokazał książeczki swojego autorstwa,  odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci. „Pan Poeta” opowiadał przedszkolakom swoje bajeczki z wykorzystaniem kukiełek takich jak: „Kaczka co przebrała miarkę”, „Kura na diecie”. Następnie poeta prowadził z dziećmi zabawy ruchowe, związane z bohaterami bajeczek z wykorzystaniem baloników, zabawek: owoce, warzywa, którymi dzieci karmiły kurę. Przedszkolakom szczególnie  spodobała się zabawa w przebieranie, dzieci wybierały i nakładały różne gadżety, ubrania: kapelusze, różne okrycia na głowę, okulary, chustki, szale itp. Na zakończenie pani bibliotekarka zaprosiła dzieci do korzystania z biblioteki i możliwości wypożyczania książeczek „Pana Poety”, podarowała również piękne, kolorowe zakładki do książek. Dzieci pełne wrażeń i radości powróciły do przedszkola.

Czytaj dalej...

Festiwal Nauki w Przedszkolu nr.2 w Nidzicy

W dn. 20 – 26 marca, już po raz kolejny odbył się u nas FESTIWAL NAUKI, w którym uczestniczyły wszystkie przedszkolaki. Eksperymenty twórcze i zabawy badawcze towarzyszyły nam przez kilka dni , dając dzieciom okazję do odkrywania świata przyrody, techniki i nauki. Jak co roku w to przedsięwzięcie zaangażowani  byli również rodzice, którzy przeprowadzali doświadczenia wspólnie ze swoimi pociechami.

Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie.

Czytaj dalej...

Dzień Nowych Technologii w Edukacji

Dnia 21 marca w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Nowych Technologii. Przed południem nauczycielki przedstawiły dzieciom prezentację multimedialną pt. „Witamy wiosnę”. Następnie dzieci wykonały rysunki wiosennych kwiatów i ptaków w programie Power Point, które zostały wydrukowane i umieszczone w przedszkolnej galerii. Dzieci brały również udział w turniej pt. „Mistrz kierownicy”, podczas którego pokonywały tory przeszkód sterując pojazdami zasilanymi bateriami. W młodszych grupach dzieci uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem Maty Edukacyjnej, a podczas leżakowania wysłuchały bajki z audiobooka jako książki mówionej nt. „Wiosenne przygody krasnala Hałabały”.

Po południu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i dzieci. Uczestnicy mieli okazję zagrać w grę edukacyjną Scotti Go, z wykorzystaniem tabletów, wziąć udział w zajęciach z wykorzystaniem nowoczesnego robota Photona czy rozwiązać „Kubeczkowe Sudoku”.

 

Czytaj dalej...

Żegnaj Zimo – Witaj Wiosno!

Dnia 21 marca dzieci z Przedszkola Nr 2 uroczyście powitały „Pierwszy dzień Wiosny”. W barwnie udekorowanej sali pojawiły się dzieci przebrane za kwiaty, ptaki, owady, zwierzęta. Wśród nich królowała Pani Wiosna, która zapraszała przedszkolaki do zaprezentowania przygotowanych wierszy, piosenek, tańców. Jakież  było ich zdumienie i radość, gdy pojawiła się Zielona Pani Wiosna. Oznajmiła dzieciom, że od dziś zaczyna swoje panowanie w przyrodzie i w pogodzie, i zaprosiła dzieci na wiosenny spacer. Uroczystość przygotowała i poprowadziła nauczycielka – Pani Beata Lewicka.

Czytaj dalej...

FESTIWAL NAUKI W PRZEDSZKOLU NR 2 W DNIACH 20.03.2019-27.03.2019

20.03.2019- MOBILNE PLANETARIUM

21.03.2019- DZIEŃ NOWYCH TECHNOLOGII EDUKACYJNYCH

22.03.2019- DOŚWIADCZENIA Z WODĄ PREZENTOWANE PRZEZ WSZYSTKIE GRUPY PRZEDSZKOLE W RAMACH  

                         ŚWIATOWEGO DNIA WODY 

25.03.2019- DOŚWIADCZENIA I EKSPERYMENTY PROWADZONE PRZEZ RODZICÓW I DZIECI

26.03.2019R DOŚWIADCZENIA I EKSPERYMENTY PROWADZONE PRZEZ NAUCZYCIELA CHEMII.

       

Czytaj dalej...

Przedszkolaki w „Garncarskiej Wiosce”

Dnia 15.03.2019r. dzieci z Przedszkola Nr 2 gr. IV i V – 5 latki odwiedziły Wioskę Garncarską w Kamionce. Przedszkolaki zostały bardzo mile powitani przez pana przewodnika, który najpierw zaprosił do zwiedzania „Wioski Garncarskiej”. Dzieci z ciekawością oglądały różne obiekty związane z tradycjami mazurskimi: mazurska stodoła, mazurska kuźnia, dawne sprzęty gospodarstwa wiejskiego. Szczególnie zainteresowane były  zwiedzaniem ścieżek przyrodniczych : galeria „Skarby Ziemi”, Wróbelkowo, skalna osada, rajska spiżarnia. Oczekiwaną atrakcją dla dzieci były: warsztaty ceramiczne. Przed ich rozpoczęciem odbył się pokaz toczenia na kole garncarskim. Dzieci zobaczyły wykonanie glinianych naczyń z wykorzystaniem koła. Następnie zostały zaproszone do samodzielnego lepienia z gliny „Skarbonek”, które zabrały ze sobą. Przedszkolaki radosne, pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

 

Czytaj dalej...

Akcja Cała Polska czyta dzieciom

Dnia 7.03.2019 pani dyrektor CUW Małgorzata Sawicka przeczytała dzieciom 6 letnim II rozdziały książki z kategorii non fiction „Skok na Smog”. Po przeczytaniu dzieci wyjaśniły znaczenie pojęcia smog; co robić żeby nie powodować zanieczyszczeń oraz jak walczyć ze smogiem. Następnie 6 latki pod okiem nauczycielki wypełniły kartę dotyczącą przeczytanej książki z Kuferka. Kolorowały, wycinały i przyklejały litery tworząc wyrazy. 

Czytaj dalej...
  • „Projekty realizowane ze środków budżetu państwa oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych”

    "Projekty realizowane ze środków budżetu państwa oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"