Archive

Akcja „Szkoła pamięta” w Przedszkolu Nr 2

Nasze przedszkole wzięło udział w akcji MEN „Szkoła pamięta”. W dniu 25 października dzieci z grup 4,5 i 6-letnich pojechały na cmentarz uporządkować Grób Nieznanego Żołnierza i zapaliły znicze. Nasze dzieci odwiedziły również lokalne miejsca pamięci na terenie naszego miasta. Odbyły się pogadanki nt. historii miasta oraz zaprosiliśmy Kombatanta Wojsk Lotniczych Pana Stanisława Idec, by podzielił się swoimi wspomnieniami. Był to dzień „pełen pamięci”.

Czytaj dalej...

Dzień edukacji narodowej

14 października w naszym przedszkolu odbyły się obchody Dnia edukacji narodowej. Na twarzach pracowników pojawiły się jeszcze większe uśmiechy niż na co dzień. A wszystko to dzięki grupie III – „Krasnoludki”, która pod kierunkiem Pani Aleksandry Czarneckiej i
Pani Wioletty Wiśniewskiej przygotowała piękny program artystyczny. Przedszkolaki były bardzo dumne i pełne odwagi podczas występu. Na koniec Pani Dyrektor złożyła wszystkim pracownikom ciepłe życzenia. Dopełnieniem tego szczególnego dnia były słodkie upominki od przedszkolaków oraz róże wręczone przez panią Dyrektor.

 

Czytaj dalej...

Święto drzewa

10 października w Przedszkolu Nr 2 w Nidzicy już po raz kolejny obchodziliśmy Święto Drzewa, które miało przypomnieć dzieciom o ochronie drzew. O znaczeniu drzew w naszym życiu przypominał dzieciom zaproszony gość – Pani Agnieszka Maciąg z Nadleśnictwa Nidzica. Ciekawe zajęcie przeprowadzone przez Panią Maciąg umożliwiło przedszkolakom poznanie pracy leśniczego, dostarczyło wiedzy na temat mieszkańców lasu oraz roli drzew i lasu w życiu człowieka, a także uwrażliwiło na otaczające piękno natury. Z okazji tego święta dzieci z 6-letnie z grupy „Kasztanki” pod kierunkiem Pani Doroty Kaliszewskiej i Pani Agnieszki Tyburskiej przygotowały krótką część artystyczną. Dbajmy i szanujmy nasze drzewa. Pamiętajmy, że przyroda jest ważnym elementem naszego życia!

Czytaj dalej...
  • „Projekty realizowane ze środków budżetu państwa oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych”

    "Projekty realizowane ze środków budżetu państwa oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"