Archive

Wizyta Przedszkolaków w Szpitalu

Dnia 24.10.2013 dzieci z Przedszkola nr 2 grupa „Motylki” – 5 latki odwiedziły Laboratorium przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Nidzicy.

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się między innymi, jak wygląda praca w laboratorium, po co robi się badania, kiedy idzie się do lekarza, miały również okazję popatrzeć przez mikroskop. (więcej…)

Czytaj dalej...

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 14 października 2013r. w Przedszkolu Nr 2 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej .

Dzieci 4 letnie pod kierunkiem pani Małgorzaty Wróblewskiej i Beaty Pesta przedstawiły wierszyki, piosenki inscenizację oraz wręczyły wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi kolorowe słoneczka.

(więcej…)

Czytaj dalej...

Dni otwarte

W dniu 10.10.2013 r. odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców w grupie dzieci 5,6 letnich celem było pokazanie rodzicom funkcjonowanie dziecka w grupie oraz umiejętności dzieci w zakresie analizy i syntezy słuchowej wyrazów . Rodzice mogli dostrzec swoje dziecko na tle grupy . Dzieci miały okazję pochwalić się wiadomościami dotyczącymi warzyw i owoców oraz znaczenia ich dla zdrowia człowieka.

Czytaj dalej...

Święto drzewa

W dniu 10 października  2013r. w Przedszkolu nr 2 obchodzono Święto Drzewa, które ma wszystkim ludziom przypominać o ochronie drzew.

O  znaczeniu drzew dla całej biosfery opowiadali zaproszeni goście: Leśniczy – Jarosław Świgoń i podleśniczy  Piotr Szymański. (więcej…)

Czytaj dalej...

Wycieczka do lasu

W dniu 09.10.2013r dzieci z Przedszkola nr 2 w Nidzicy pojechały na wycieczkę do lasu. Wszystkie grupy wiekowe wędrując leśną drogą dostrzegały piękno jesiennego krajobrazu , oddychały świeżym powietrzem . Przedszkolaki zbierały jesienne liście , kasztany ,żołędzie, rozpoznawały i nazywały je .  Zebrane dary  przywiozły do kącików przyrody, by wykorzystywać je do zabaw i zajęć.

Czytaj dalej...
  • „Projekty realizowane ze środków budżetu państwa oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych”

    "Projekty realizowane ze środków budżetu państwa oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"