W Skansenie w Olsztynku

Dnia 03.10.2013r dzieci z grupy „ Motylki” z Przedszkola Nr 2 wyruszyły na wycieczkę do „ Skansenu” w Olsztynku.

Przedszkolaki poznały wygląd dawnych domów- chat , stroje ludowe, sprzęty domowe i ich nazwy i przeznaczenie.

Dzieci zgodnie z realizowanym tematem projektu „ zdrowa żywność” chętnie oglądały młyny , które dawniej przeznaczone były do produkcji maki, piece w których wypiekano pieczywo.  Miłą niespodzianką dla przedszkolaków była chata ‘ Bawianka” w której zgromadzone były zabawki ekologiczne wykonane z drewna. Dzieci pełne wrażeń i emocji wróciły do przedszkola.

Możliwość komentowania W Skansenie w Olsztynku została wyłączona