Archive

„Pożegnanie Jesieni” i „Urodziny Marchewki”

„Jesień to piękna pora roku, w ten cudowny czas liście tańczą na wietrze a wiatr delikatnie rozwiewa chmury…”.
Dnia 27.11.2019r. w Przedszkolu Nr 2 odbyła się uroczystość „Pożegnanie Jesieni” połączona z „Urodzinami Marchewki”.
Dzieci z wszystkich grup w pięknych strojach śpiewały jesienne piosenki, zaprezentowały różnorodne zabawy taneczno-ruchowe. Na zakończenie wszyscy uczestniczyli w balu z okazji „Urodzin Marchewki”.

Czytaj dalej...

Pasowanie na przedszkolaka w grupie „Muchomorków”

Piętnastego listopada w piętek, w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Był to wyjątkowy dzień dla trzylatków oraz ich rodziców. Dzieci po raz pierwszy wystąpiły przed tak licznie zgromadzoną publicznością. Odświętnie ubrane maluchy zaprezentowały program artystyczny, następnie uroczyście ślubowały być dobrymi i grzecznymi przedszkolakami. Potem przyszła pora na rodziców, którzy ślubowali zawsze mieć w pamięci to , że dziecko jest unikalnym darem i być dobrymi rodzicami.

Całości dopełniła dyrektor przedszkola, Hanna Osowska, która „zaczarowanym ołówkiem” pasowała każdego malucha na przedszkolaka, gratulując mu i wręczając pamiątkowy dyplom . Dzieci otrzymały również książeczki i słodką niespodziankę. Rada Rodziców ufundowała dla każdego przedszkolaka puzzle. Na koniec uroczystości czekała na nich niespodzianka – poczęstunek przygotowany przez rodziców. Tort! oraz wiele innych pyszności.

Czytaj dalej...

Uroczystość z okazji 101 rocznicy odzyskania Niepodległości

Dnia 08.11 w Przedszkolu Nr 2 odbyła się uroczystość z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Program artystyczny przygotowały dzieci z grupy VI pod kierunkiem Pani Doroty Kaliszewskiej. Przedszkolaki zaprezentowały piosenki związane z tym dniem oraz recytowały wiersze ukazujące historię naszego kraju. Występ zabarwiły tańce patriotyczne – Marsz Radeckiego z biało czerwonymi pomponami i przepiękny taniec z szarfami. Na zakończenie wszystkie dzieci, rodzice, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście, o symbolicznej godzinie 11:11 przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji i razem odśpiewali Hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego.

Czytaj dalej...
  • „Projekty realizowane ze środków budżetu państwa oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych”

    "Projekty realizowane ze środków budżetu państwa oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"