Posts found under: Galeria

Dni Nauki

W dniach 19 -20. 02. 2020 r. w naszym przedszkolu odbył się Festiwal Nauki. Festiwal otwarto prezentacją multimedialną dotyczącą życia i osiągnięć Mikołaja Kopernika oraz układu słonecznego. Przedszkolaki zapoznały się z różnymi ciekawymi przyrządami astronomicznymi.
Poznały też nową piosenkę o planetach. Na koniec wzięły udział w quizie. Wiedza dzieci była imponująca, naprawdę wiele zapamiętały z tych ciekawych zajęć.
Kolejnego dnia mogły przyglądać się doświadczeniom i eksperymentom prowadzonym przez rodziców i dzieci, między innymi: tęcze, wulkany, bańki czy lewitujące jajo robiły niemałe wrażenie na wszystkich obserwatorach.

Podsumowaniem Festiwalu Nauki była wizyta przedstawicielki Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP Pani Elżbiety Orłowskiej – Ciszek, która wraz z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczwego w Nidzicy oraz opiekunem Panem Jackiem Zielińskim zaprezentowali doświadczenia i eksperymenty 26.02.2020r. Dały one dzieciom okazję do ciekawych obserwacji, do odkrywania świata w bardzo interesujący sposób. Pani Dyrektor Hanna Osowska bardzo serdecznie podziękowała za zaangażowanie oraz za udział w Festiwalu Nauki.

Czytaj dalej...

Wizyta w Teatrze Lalek

Dnia 25.02.2020r.  „Krasnoludki” wybrały  się na wycieczkę do olsztyńskiego Teatru Lalek na spektakl pt. „Grimm: Sześciu służących”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem  oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w Teatrze.

Po spektaklu dzieci miały okazję być uczestnikami warsztatów teatralnych podczas których zapoznały się ze specyfiką pracy teatru, rodzajami lalek teatralnych oraz odwiedziły pracownie, w których szyte są kostiumy oraz przygotowywane scenografie.  Słodkie uśmiechy i radosne opowieści  z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.  

 
 
 
Czytaj dalej...

Jasełka

W piątek 20 grudnia 2019 r. odbył się w naszym przedszkolu Wigilijny Poranek. Aby podkreślić wyjątkowy charakter świąt Bożego Narodzenia, dzieci z gr. „Motylków” przedstawiły dla wszystkich przedszkolaków, pracowników przedszkola i zaproszonych gości Jasełka.

Przedszkolaki najpiękniej jak umiały przedstawiły czas narodzin Pana Jezusa, a szczególnego uroku dodawała jeszcze świąteczna dekoracja i piękne stroje dzieci. Mimo tremy występ udał się znakomicie, a po południu przyszedł czas na kolejny występ, tym razem dla kochanych rodziców.

To był naprawdę dzień pełen wrażeń, zważywszy na to, że w tym dniu przedszkolaków odwiedził również Mikołaj.

 

Czytaj dalej...

„Pożegnanie Jesieni” i „Urodziny Marchewki”

„Jesień to piękna pora roku, w ten cudowny czas liście tańczą na wietrze a wiatr delikatnie rozwiewa chmury…”.
Dnia 27.11.2019r. w Przedszkolu Nr 2 odbyła się uroczystość „Pożegnanie Jesieni” połączona z „Urodzinami Marchewki”.
Dzieci z wszystkich grup w pięknych strojach śpiewały jesienne piosenki, zaprezentowały różnorodne zabawy taneczno-ruchowe. Na zakończenie wszyscy uczestniczyli w balu z okazji „Urodzin Marchewki”.

Czytaj dalej...

Pasowanie na przedszkolaka w grupie „Muchomorków”

Piętnastego listopada w piętek, w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Był to wyjątkowy dzień dla trzylatków oraz ich rodziców. Dzieci po raz pierwszy wystąpiły przed tak licznie zgromadzoną publicznością. Odświętnie ubrane maluchy zaprezentowały program artystyczny, następnie uroczyście ślubowały być dobrymi i grzecznymi przedszkolakami. Potem przyszła pora na rodziców, którzy ślubowali zawsze mieć w pamięci to , że dziecko jest unikalnym darem i być dobrymi rodzicami.

Całości dopełniła dyrektor przedszkola, Hanna Osowska, która „zaczarowanym ołówkiem” pasowała każdego malucha na przedszkolaka, gratulując mu i wręczając pamiątkowy dyplom . Dzieci otrzymały również książeczki i słodką niespodziankę. Rada Rodziców ufundowała dla każdego przedszkolaka puzzle. Na koniec uroczystości czekała na nich niespodzianka – poczęstunek przygotowany przez rodziców. Tort! oraz wiele innych pyszności.

Czytaj dalej...

Uroczystość z okazji 101 rocznicy odzyskania Niepodległości

Dnia 08.11 w Przedszkolu Nr 2 odbyła się uroczystość z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Program artystyczny przygotowały dzieci z grupy VI pod kierunkiem Pani Doroty Kaliszewskiej. Przedszkolaki zaprezentowały piosenki związane z tym dniem oraz recytowały wiersze ukazujące historię naszego kraju. Występ zabarwiły tańce patriotyczne – Marsz Radeckiego z biało czerwonymi pomponami i przepiękny taniec z szarfami. Na zakończenie wszystkie dzieci, rodzice, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście, o symbolicznej godzinie 11:11 przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji i razem odśpiewali Hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego.

Czytaj dalej...

Akcja „Szkoła pamięta” w Przedszkolu Nr 2

Nasze przedszkole wzięło udział w akcji MEN „Szkoła pamięta”. W dniu 25 października dzieci z grup 4,5 i 6-letnich pojechały na cmentarz uporządkować Grób Nieznanego Żołnierza i zapaliły znicze. Nasze dzieci odwiedziły również lokalne miejsca pamięci na terenie naszego miasta. Odbyły się pogadanki nt. historii miasta oraz zaprosiliśmy Kombatanta Wojsk Lotniczych Pana Stanisława Idec, by podzielił się swoimi wspomnieniami. Był to dzień „pełen pamięci”.

Czytaj dalej...

Dzień edukacji narodowej

14 października w naszym przedszkolu odbyły się obchody Dnia edukacji narodowej. Na twarzach pracowników pojawiły się jeszcze większe uśmiechy niż na co dzień. A wszystko to dzięki grupie III – „Krasnoludki”, która pod kierunkiem Pani Aleksandry Czarneckiej i
Pani Wioletty Wiśniewskiej przygotowała piękny program artystyczny. Przedszkolaki były bardzo dumne i pełne odwagi podczas występu. Na koniec Pani Dyrektor złożyła wszystkim pracownikom ciepłe życzenia. Dopełnieniem tego szczególnego dnia były słodkie upominki od przedszkolaków oraz róże wręczone przez panią Dyrektor.

 

Czytaj dalej...

Święto drzewa

10 października w Przedszkolu Nr 2 w Nidzicy już po raz kolejny obchodziliśmy Święto Drzewa, które miało przypomnieć dzieciom o ochronie drzew. O znaczeniu drzew w naszym życiu przypominał dzieciom zaproszony gość – Pani Agnieszka Maciąg z Nadleśnictwa Nidzica. Ciekawe zajęcie przeprowadzone przez Panią Maciąg umożliwiło przedszkolakom poznanie pracy leśniczego, dostarczyło wiedzy na temat mieszkańców lasu oraz roli drzew i lasu w życiu człowieka, a także uwrażliwiło na otaczające piękno natury. Z okazji tego święta dzieci z 6-letnie z grupy „Kasztanki” pod kierunkiem Pani Doroty Kaliszewskiej i Pani Agnieszki Tyburskiej przygotowały krótką część artystyczną. Dbajmy i szanujmy nasze drzewa. Pamiętajmy, że przyroda jest ważnym elementem naszego życia!

Czytaj dalej...
  • „Projekty realizowane ze środków budżetu państwa oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych”

    "Projekty realizowane ze środków budżetu państwa oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"