Archive

Festiwal Nauki w przedszkolu nr 2

W dniach 3- 7 marzec 2014r. w Przedszkolu nr 2 odbył się już IV Festiwal Nauki.

Hasło Festiwalu brzmiało „ Dlaczego? Po co? Jak?”. Miał on na celu m.in.: popularyzowanie wiedzy z dziedziny nauk przyrodniczych (np. biologii, chemii, fizyki, astronomii) i pokazanie wpływu tych nauk na codzienne życie człowieka; rozbudzenie i rozwijanie wśród dzieci pasji poznawania świata i odkrywania reguł nim rządzących poprzez doświadczenia, eksperymenty, pokazy, prowadzenie bezpośrednich obserwacji; pokazanie związku między wiedzą teoretyczną a praktyczną, jej wykorzystaniem w życiu codziennym; odkrywanie i rozwijanie talentów wśród przedszkolaków; połączenie nauki z ciekawą zabawą.

(więcej…)

Czytaj dalej...

Przedszkolaki z Przedszkola nr 2 w Planetarium

W dniu 27 lutego 2014 r. dzieci 5 i 6 letnie z Przedszkola nr 2 udały się na wycieczkę do olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego.

W Planetarium oglądały film pt: „Ziemia, Księżyc, Słońce”. Dzieci dowiedziały się dlaczego Słońce świeci, jak zmieniają się pory roku, co się dzieje na niebie oraz poznały historię kosmicznych podróży. (więcej…)

Czytaj dalej...

Konkurs kulinarny

W dniu 28.02.2014 na terenie Przedszkola nr 2 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego „Jedz i rośnij zdrowo” w ramach realizowanego Projektu Polsko – Szwajcarkiego „SZKOŁA I PRZEDSZKOLE PRZYJAZNE ŻYWIENIU I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ” którego koordynatorem w Przedszkolu jest Pani Sylwia Pachołek –Dąbek.

Przedmiotem konkursu było opracowanie przez dzieci i ich rodziców przepisów kulinarnych które powinny zawierać nazwę dania, składniki potrzebne do jej wykonania, sposób przygotowania, zdjęcia z poszczególnych etapów wykonywania potraw obrazujące również estetykę i pomysłowość podania. Jury oceniło wszystkie dzieci i ich rodziców. gdyż wszystkie potrawy były pełnowartościowe i smaczne. Jednym z etapów konkursu jest wydanie „Książki kucharskiej Przedszkola nr 2” z przepisami kulinarnymi konkursowych potraw wzbogaconej fotografiami. która zostanie wyeksponowana w głównym holu. i udostępniona dla wszystkich chetnych. Dziękujemy Rodzicom i Opiekunom za współpracę i udział w konkursie. Gratulujemy wspaniałych pomysłów i talentu kulinarnego.

Czytaj dalej...
  • „Projekty realizowane ze środków budżetu państwa oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych”

    "Projekty realizowane ze środków budżetu państwa oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"