Festiwal Nauki w przedszkolu nr 2

Festiwal Nauki w przedszkolu nr 2

W dniach 3- 7 marzec 2014r. w Przedszkolu nr 2 odbył się już IV Festiwal Nauki.

Hasło Festiwalu brzmiało „ Dlaczego? Po co? Jak?”. Miał on na celu m.in.: popularyzowanie wiedzy z dziedziny nauk przyrodniczych (np. biologii, chemii, fizyki, astronomii) i pokazanie wpływu tych nauk na codzienne życie człowieka; rozbudzenie i rozwijanie wśród dzieci pasji poznawania świata i odkrywania reguł nim rządzących poprzez doświadczenia, eksperymenty, pokazy, prowadzenie bezpośrednich obserwacji; pokazanie związku między wiedzą teoretyczną a praktyczną, jej wykorzystaniem w życiu codziennym; odkrywanie i rozwijanie talentów wśród przedszkolaków; połączenie nauki z ciekawą zabawą.

W pierwszym dniu festiwalu dzieci dowiedziały się Dlaczego po dniu następuje noc? Po co pająki tkają swoje sieci? Jak powstają bąbelki w oranżadzie? Odpowiedzi na te pytania pomogło nam znaleźć Centrum Nauki Kopernik w swoim programie edukacyjnym.

Podczas drugiego dnia przedszkolaki ze swoimi nauczycielkami tłumaczyli swoim kolegom co to jest złudzenie optyczne, jak można inaczej napompować balon, dlaczego jajko pływa w słonej wodzie itp.. a także grali bańkami z gliceryny ( które nie pękały).

Trzeciego dnia to rodzice wraz ze swoimi dziećmi prowadzili eksperymenty i doświadczenia. Dziadek Olka i Olgi wytłumaczył zjawisko elektrostatyki, tata Filipa , że ciężar cieczy bywa różny, dlaczego woda nie wylewa się ze szklanki, tata Tobiasza znalazł sposób na napompowanie balona sodą i drożdżami, a mama Ignasia udowodniła, że woda może płynąć do góry.

W ostatnim dniu odbyły się pokazy naukowe „Fizyka dla Smyka” – dzieci odkrywały tajemnice świata poprzez udział w fascynujących eksperymentach fizycznych z działu „Magnetyzm i jego tajemnice” prowadzonych przez przedstawiciela z Akademii Nauki w Olsztynie.

Możliwość komentowania Festiwal Nauki w przedszkolu nr 2 została wyłączona

Comments are closed.

Skomentuj

  • „Projekty realizowane ze środków budżetu państwa oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych”

    "Projekty realizowane ze środków budżetu państwa oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"