Archive

„Pożegnanie Jesieni” i „Urodziny Marchewki”

Jesień coraz bardziej się od nas oddala, toteż w czwartek 30 listopada Przedszkolaki z Przedszkola Nr 2 postanowiły ją pożegnać. Z tej okazji gr. III – „Krasnoludki”, pod okiem Pani Renaty Mazur, Pani Aleksandry Czarneckiej i Pani Anny Kamińskiej, przygotowała przepiękne przedstawienie. Okazja do świętowania była podwójna, gdyż tego dnia obchodziliśmy również „Urodziny Marchewki”. Wszystkie dzieci w tym dniu były ubrane na pomarańczowo, a część z nich wystąpiła jako zdrowiutkie warzywka. Nie zabrakło piosenek, wierszy, a także tańców.
DSCN9962

DSCN9974

DSCN9959

DSCN9989

DSCN0021

DSCN0035

Czytaj dalej...

Dzień Pluszowego Misia.

24 listopada zgodnie z tradycją naszego Przedszkola odbył się Dzień Pluszowego Misia. Dzieci tego dnia przyniosły ze sobą swoje ukochane pluszowe misie, które oczywiście zabrały ze sobą na uroczystość. Święto Misiów rozpoczęła grupa 6-latków inscenizacją „O Misiu Słodziaku”, następnie wszystkie grupy prezentowały swoje ulubione pluszaki, nie zabrakło również konkursów, zgadywanek oraz wspólnej zabawy z misiami przy muzyce. Tradycją podczas obchodów Dnia Pluszowego Misia stało się odczytywanie bajki o głównym bohaterze dnia, w tym roku zaszczyt ten przypadł Pani Agnieszce Tyburskiej organizatorce tej pięknej uroczystości.

DSCN9878

DSCN9880

DSCN9915

DSCN9888

 

Czytaj dalej...

Pasowanie na przedszkolaka- Biedroneczki.

23 listopada 2017 roku w Przedszkolu Nr2 w Nidzicy odbyła się uroczystość – „Pasowanie na przedszkolaka w grupie 3-latków-„Biedroneczki”.
Nakilka dni przed uroczystością rodzice oraz pani dyrektor otrzymali kolorowe zaproszenia, które wzbudziły ogólne zainteresowanie. Spowodowały też, że na uroczystość zjawiły się całe rodziny.
Na sali panowała miła atmosfera, która na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci. Przedszkolaki weszły do sali śpiewając piosenkę pt. „Dobosz zuch”, następnie w odświętnych strojach recytowały, śpiewały i tańczyły zmieniając się w prawdziwych artystów.
Po występie pani dyrektor Hanna Osowska rozpoczęła ceremonię pasowania na przedszkolaka.
Następnie pani dyrektor kładła na ramieniu każdego 3-latka wielki ołówek i nadawała mu miano przedszkolaka. Po pasowaniu każde dziecko otrzymało Dyplom Przedszkolaka, bryloczek ze swoim imieniem oraz słodką niespodziankę.
Uroczystość zakończyła się wspólnymi rozmowami przy herbatce i torcie.

Beata Lewicka

DSCN9840

DSCN9851

DSCN9856

DSCN9871

DSCN9873

Czytaj dalej...

Niech każdy się dowie, że dziecko to też człowiek!

20 listopada 2017 w naszym Przedszkolu obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie poprowadziły nauczycielki przedszkola Beata Lewicka i Urszula Kowalska. Dzieci brały udział w scenkach dramowych, mówiły wiersze, udzielały odpowiedzi na pytania związane z prawami i obowiązkami dzieci. Wspólne zabawy przy muzyce umiliły nam świętowanie tego ważnego dnia.
Mamy nadzieję, że poprzez zabawę przybliżyłyśmy i uświadomiłyśmy dzieciom, że mają swoje prawa, a dorosłym przypomnieliśmy, że mają tych praw zawsze przestrzegać.

Beata Lewicka
Urszula Kowalska

 

DSCN9783

DSCN9777

DSCN9764

DSCN9760

DSCN9753

 

Czytaj dalej...

Pasowanie na Przedszkolaka.

W Przedszkolu nr 2 w Nidzicy w grupie II „Muchomorki” 7.XI.2017 miało miejsce uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem.
Następnie Pani Dyrektor Hanna Osowska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom, medal oraz upominek. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.
Anna Kamińska

DSCN9624

DSCN9630

DSCN9629

DSCN9635

DSCN9643

DSCN9645

Czytaj dalej...

Uroczystość z okazji Dnia Niepodległości.

Dnia 10 listopada 2017r. o godzinie 10:00 odbyła się uroczysta akademia okazji Święta Niepodległości w Przedszkolu Nr 2 w Nidzicy, która została przygotowana przez dzieci pięcioletnie z grupy „Misie” wraz z wychowawczynią Jolantą Małecka. Pani Dyrektor Przedszkola Nr 2 w Nidzicy przywitała przybyłych gości i zaprosiła na występ artystyczny dzieci z gr. IV. Podniosły charakter święta podkreślał odśpiewany hymn Polski oraz wiersze ,pieśni i tańce upamiętniające czasy i ofiary zaborów, a także wszystkich walczących o wolną Polskę. Uroczystość swą obecnością uświetnili przedstawiciele władz min. Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala, Pani Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Małgorzata Sawicka, Panowie Radni Jacek Zieliński i Marcin Paliński, przedszkolaki oraz ich rodzice. Dominowały barwy narodowe oraz wzruszenie. Wszyscy zostali udekorowani kotylionami, w barwach narodowych, jako symbolami tego ważnego dla Polaków święta.

Jolanta Małecka

DSCN9663[1]

DSCN9666[1]

DSCN9678[1]

DSCN9685[1]

Czytaj dalej...
  • „Projekty realizowane ze środków budżetu państwa oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych”

    "Projekty realizowane ze środków budżetu państwa oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"