Archive

Na tropie odnawialnych źródeł energii (OZE)

1. Poszukiwaliśmy informacji na temat prądu – filmy, czasopisma, albumy, książki, zdjęcia.
2 Wyeksponowaliśmy w sali kącik „Centrum Badawczego” – a w nim druty różnej długości i grubości, różnego typu włączniki, przyciski, oprawki od gniazdek, elektroniczna gra planszowa dla dzieci , kartki papieru, kredki, książki itp.
3. Uczestniczyliśmy w „burzy mózgów” na temat : Co to jest prąd ? , Co by było gdyby… , zamieściliśmy nowe wyrazy związane z tym tematem, rozwiazywaliśmy zagadki .
4. Gościliśmy w naszym przedszkolu pana elektryka.
5. Konstruowaliśmy proste obwody elektryczne
6. Wybraliśmy się na wycieczki do :
• do sklepu ze sprzętem elektrycznym,
• poszukiwaliśmy wiatraków,
• do miejsc, w których zobaczyć można kolektor słoneczny ( teren prywatnej posesji) – rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest dla środowiska pozyskiwanie naturalnej energii z wiatru czy słońca
7. Samodzielnie wykonaliśmy wiatraki – nasze małe elektrownie wiatrowe

IMG_20150220_104019 IMG_20150212_105155 IMG_20150211_100213

Czytaj dalej...

Przyroda bez zużytych baterii

Nasze przedszkolaki dbają o przyrodę – ” Przyroda bez zużytych baterii ”
W miesiącu kwietniu w ramach akcji Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej – „Tydzień dla Ziemi” zorganizowaliśmy szereg działań promujących odpowiedzialne postępowanie z bateriami i akumulatorami, rozmawialiśmy o prawidłowym postępowaniu z zużytymi bateriami, oraz o zagrożeniach płynących z ich niewłaściwego składowania . (więcej…)

Czytaj dalej...

Zielony Dzień w Przedszkolu

Szanuj ziemię, szanuj zieleń, bo z zielenią żyć weselej !

 

Taką rymowankę dzieci z Przedszkola nr 2 skandowały 24 kwietnia podczas uroczystości „Zielonego Dnia” – zorganizowanego z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi.
Tego dnia, ubrane na zielono przedszkolaki , przedstawiły krótki program artystyczny o tematyce przyrodniczej, popisywały się wiadomościami na temat ochrony środowiska, bawiły się przy „zielonych piosenkach”.
„Zielony dzień” to tylko jedno z wielu naszych ekologicznych działań, które realizujemy w ramach akcji Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej – „Tydzień dla Ziemi” .

 

ZIELONY DZEŃ 2015 (8) ZIELONY DZEŃ 2015 (7) ZIELONY DZEŃ 2015 (6) ZIELONY DZEŃ 2015 (5) ZIELONY DZEŃ 2015 (4) ZIELONY DZEŃ 2015 (3) ZIELONY DZEŃ 2015 (2) ZIELONY DZEŃ 2015 (1)

 

 

 

Czytaj dalej...
  • „Projekty realizowane ze środków budżetu państwa oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych”

    "Projekty realizowane ze środków budżetu państwa oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"