Przedszkolaki z Przedszkola nr 2 w Planetarium

W dniu 27 lutego 2014 r. dzieci 5 i 6 letnie z Przedszkola nr 2 udały się na wycieczkę do olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego.

W Planetarium oglądały film pt: „Ziemia, Księżyc, Słońce”. Dzieci dowiedziały się dlaczego Słońce świeci, jak zmieniają się pory roku, co się dzieje na niebie oraz poznały historię kosmicznych podróży. W Obserwatorium Astronomicznym zaś, miały okazję poznać dawne przyrządy astronomiczne i współczesne, zwiedzić pracownię służby czasu, promieniowania kosmicznego oraz obejrzeć kolekcję meteorytów.

Wielką atrakcję stanowił pobyt w kopule obserwacyjnej i przez teleskop oglądanie Słońca oraz podziwianie panoramy miasta z tarasu widokowego.

To była wspaniała edukacyjna wycieczka, która na długo pozostanie w ich pamięci.

Możliwość komentowania Przedszkolaki z Przedszkola nr 2 w Planetarium została wyłączona