Z wizytą w Garncarskiej Wiosce

Dzieci 4 i 6 –letnie z Przedszkola Nr 2, w dniu 19 października udały się na wycieczkę do Wioski Garncarskiej.

Przedszkolaki oprowadzane przez przewodnika, poznały wygląd dawnych budowli, wystrój mazurskiej izby, strój ludowy Mazurów, dawne domowe sprzęty ich nazwy i przeznaczenie.

Dzieci obserwowały wyrób glinianych naczyń- kubków, dzbanków dawną metodą. Przedszkolaki zwiedzając teren wioski, dostrzegły piękno terenu i planowe działania człowieka w utrwalaniu tradycji. Dzieci pożegnały się z przewodnikiem, obiecując tu wrócić z rodzicami.

Możliwość komentowania Z wizytą w Garncarskiej Wiosce została wyłączona