Dzień Nowych Technologii w Edukacji

Dnia 21 marca w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Nowych Technologii. Przed południem nauczycielki przedstawiły dzieciom prezentację multimedialną pt. „Witamy wiosnę”. Następnie dzieci wykonały rysunki wiosennych kwiatów i ptaków w programie Power Point, które zostały wydrukowane i umieszczone w przedszkolnej galerii. Dzieci brały również udział w turniej pt. „Mistrz kierownicy”, podczas którego pokonywały tory przeszkód sterując pojazdami zasilanymi bateriami. W młodszych grupach dzieci uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem Maty Edukacyjnej, a podczas leżakowania wysłuchały bajki z audiobooka jako książki mówionej nt. „Wiosenne przygody krasnala Hałabały”.

Po południu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców i dzieci. Uczestnicy mieli okazję zagrać w grę edukacyjną Scotti Go, z wykorzystaniem tabletów, wziąć udział w zajęciach z wykorzystaniem nowoczesnego robota Photona czy rozwiązać „Kubeczkowe Sudoku”.

Możliwość komentowania Dzień Nowych Technologii w Edukacji została wyłączona