Warsztaty poetyckie z „Panem Poetą”w Bibliotece na zamku

Dnia 25.03.2019r. przedszkolaki z Przedszkola Nr 2 spotkały się z poetą o pseudonimie „Pan Poeta”, który pisze wiersze, bajeczki dla dzieci o ptakach. Na początku pan opowiedział dzieciom o swojej twórczości, pokazał książeczki swojego autorstwa,  odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci. „Pan Poeta” opowiadał przedszkolakom swoje bajeczki z wykorzystaniem kukiełek takich jak: „Kaczka co przebrała miarkę”, „Kura na diecie”. Następnie poeta prowadził z dziećmi zabawy ruchowe, związane z bohaterami bajeczek z wykorzystaniem baloników, zabawek: owoce, warzywa, którymi dzieci karmiły kurę. Przedszkolakom szczególnie  spodobała się zabawa w przebieranie, dzieci wybierały i nakładały różne gadżety, ubrania: kapelusze, różne okrycia na głowę, okulary, chustki, szale itp. Na zakończenie pani bibliotekarka zaprosiła dzieci do korzystania z biblioteki i możliwości wypożyczania książeczek „Pana Poety”, podarowała również piękne, kolorowe zakładki do książek. Dzieci pełne wrażeń i radości powróciły do przedszkola.

Możliwość komentowania Warsztaty poetyckie z „Panem Poetą”w Bibliotece na zamku została wyłączona