Przedszkolaki w „Garncarskiej Wiosce”

Przedszkolaki w „Garncarskiej Wiosce”

Dnia 15.03.2019r. dzieci z Przedszkola Nr 2 gr. IV i V – 5 latki odwiedziły Wioskę Garncarską w Kamionce. Przedszkolaki zostały bardzo mile powitani przez pana przewodnika, który najpierw zaprosił do zwiedzania „Wioski Garncarskiej”. Dzieci z ciekawością oglądały różne obiekty związane z tradycjami mazurskimi: mazurska stodoła, mazurska kuźnia, dawne sprzęty gospodarstwa wiejskiego. Szczególnie zainteresowane były  zwiedzaniem ścieżek przyrodniczych : galeria „Skarby Ziemi”, Wróbelkowo, skalna osada, rajska spiżarnia. Oczekiwaną atrakcją dla dzieci były: warsztaty ceramiczne. Przed ich rozpoczęciem odbył się pokaz toczenia na kole garncarskim. Dzieci zobaczyły wykonanie glinianych naczyń z wykorzystaniem koła. Następnie zostały zaproszone do samodzielnego lepienia z gliny „Skarbonek”, które zabrały ze sobą. Przedszkolaki radosne, pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

 

Możliwość komentowania Przedszkolaki w „Garncarskiej Wiosce” została wyłączona

Comments are closed.

Skomentuj

  • „Projekty realizowane ze środków budżetu państwa oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych”

    "Projekty realizowane ze środków budżetu państwa oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"