ŚWIĘTO DRZEWA

Obchody Święto Drzewa w Przedszkolu Nr 2 w Nidzicy

W dniu 10 października 2014r. w  naszym przedszkolu już po raz kolejny obchodziliśmy  Święto Drzewa, które ma wszystkim ludziom przypominać o ochronie drzew.

O znaczeniu drzew opowiadali zaproszeni goście: Leśniczy –p. Jarosław Świgoń i p. Agnieszka Maciąg. Ciekawie przeprowadzone przez gości zajęcie z przyrody umożliwiło przedszkolakom poznanie pracy leśniczego, dostarczyło wiedzy na temat mieszkańców lasu oraz roli drzew i lasu w życiu człowieka, a także uwrażliwiła na otaczające piękno natury. Na tę uroczystość dzieci 5- 6-letnie z grupy „Kasztanki” pod kierunkiem p. Doroty Kaliszewskiej i Urszuli Suberlak przygotowały i przedstawiły krótką część artystyczną.
Dbajmy i szanujmy nasze drzewa. Pamiętajmy, że przyroda jest ważnym elementem życia i przydatna nam wszystkim.

Możliwość komentowania ŚWIĘTO DRZEWA została wyłączona