Wędrówka po lesie

W piątek- 25 października, dzieci z Przedszkola nr 2, odbyły autokarową wycieczkę do lasu miejskiego. Poszczególne grupy udały się na jesienny spacer po lesie wybranymi przez nauczycielki szlakami.

Dzieci różnymi zmysłami odczuwały las: węchem , wzrokiem, dotykiem. Obserwowały spadające z drzew liście i próbowały naśladować ich ruch, zbierały dary lasu do kącików przyrodniczych i prac plastycznych.
Starsze przedszkolaki poznały warstwową budowę lasu, rozpoznawały i nazywały napotkane drzewa, odbijały korę drzew na kartkach papieru, słuchały odgłosów dochodzących z głębi lasu.
Dzieci wróciły do przedszkola bogatsze o nowe doznania i doświadczenia.

pozegnanie_jesieni_2014 (3) pozegnanie_jesieni_2014 (2) pozegnanie_jesieni_2014 (1) pozegnanie_jesieni pozednanie_jesieni_2014

Możliwość komentowania Wędrówka po lesie została wyłączona