Sprzątanie świata 2015

Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. W dniu 21 września nasze przedszkolaki w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę – park nad jeziorkiem oraz teren przedszkolny.
Dzieci były pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu worków. „Uzbrojone” w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajome uliczki. Śmieci niestety nie brakuje. Wyrzucają je przypadkowi przechodnie. Po akcji przedszkolaki zapytane, jakich odpadów było najwięcej, odpowiedziały, że puszek i butelek.
Naszej akcji przyświecało motto: Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy maluchom od najmłodszych lat.

DSCN0988 DSCN0994 DSCN0996 DSCN1008

Możliwość komentowania Sprzątanie świata 2015 została wyłączona