PORA NA POMIDORA

PORA NA POMIDORA

„Pora na pomidora”- pomidorowy dzień w Przedszkolu Nr2 w Nidzicy

Od wielu lat nasze Przedszkole prowadzi działania mające na celu promocję zdrowia.
Dzieci uczą się jak zdrowiej i lepiej żyć ..W związku z tym nasza placówka wzięła udział w konkursie ogólnopolskim i zgłosiła swój pomysł na przeprowadzenie warzywno-owocowego dnia w przedszkolu ,który przebiegał następująco:
W środę -18.11.2015r. przedszkolaki z Przedszkola Nr2 w Nidzicy obchodziły „Dzień Pomidora”.
Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolorze czerwonym.
Na śniadanie kucharki przygotowały kanapki z pomidorem, a na obiad zaserwowały ulubione pulpety w sosie pomidorowym.
Grupa 3-latków – „Biedroneczki” zaprosiła wszystkie dzieci z przedszkola na uroczystość- „Pora na pomidora”. Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą na temat pysznego warzywa. Bez problemu potrafiły opowiedzieć , gdzie rosną pomidory, jakiego koloru są owoce. Potrafiły wymienić , co można zrobić z pomidorów. Ku ogromnemu zaskoczeniu pań z grup dzieci odważyły się skosztować sok pomidorowy. Ciekawym okazał się również konkurs – „Koktajlowe pomidorki” polegający na zjedzeniu w jak najkrótszym czasie pomidora zawieszonego na nitce.
Finałem „pomidorowego dnia” była „Parada pomidorów”, gdzie dzieci miały okazję zaprezentować swoje stroje. Imprezę przedszkolną przygotowały i poprowadziły nauczycielki: Beata Lewicka oraz Dorota Pietrowicz.

DSCN4999 DSCN5009 DSCN5010 DSCN5019 DSCN5020 DSCN5023 DSCN5027 DSCN5030 DSCN5035 DSCN5041

Możliwość komentowania PORA NA POMIDORA została wyłączona

Comments are closed.

Skomentuj

  • „Projekty realizowane ze środków budżetu państwa oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych”

    "Projekty realizowane ze środków budżetu państwa oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"