naklejka_niebieska

W tym roku szkolnym otrzymaliśmy dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie w kwocie 1500 zł na realizację projektu z zakresu edukacji ekologicznej „Ogród przedszkolny domem dla owadów” .
Nasz projekt obejmuje działania związane ze stworzeniem ogrodu dydaktycznego , obserwacją, badaniem i ochroną owadów.
Miejsce to stanowić będzie punkt wyjścia do podejmowanych działań edukacyjnych z zakresu działalności przyrodniczej i ochrony środowiska, oraz stwarzania okazji do bezpośredniego obcowania z przyrodą.
Zawarte w projekcie cele dadzą możliwość rozwijania u dzieci zainteresowań środowiskiem przyrodniczym i człowiekiem jako jego integralną częścią, a co za tym idzie w bezpośredni sposób będą wpływać na kształtowanie się u nich postaw ekologicznych.
Poprzez dobrze dobrane rośliny i drzewa owocowe zachęcimy owady do zamieszkania w naszym ogrodzie i tym samym przyczynimy się do ekorozwoju.

Możliwość komentowania „Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie” została wyłączona