Zapraszamy owady do naszego przedszkolnego ogrodu!

Zapraszamy owady do naszego przedszkolnego ogrodu!

Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie w kwocie 1500 zł  pozwoliło nam na zakup domków dla owadów , które są naszą dumą, wielką ozdobą, ale przede wszystkim miejscem schronienia dla owadów .
Dzieci już wiedza, że takie domki są szczególnie potrzebne na wiosnę, kiedy owady składają jaja. Ale potrzebne im są również latem, gdyż umożliwiają owadom nocleg i schronienie oraz jesienią, ponieważ owady mogą w nich znaleźć miejsce do przezimowania.
Dlatego też wspólnie ustaliliśmy, w których częściach ogrodu należy je umieścić, by owady miały schronienie przed deszczem, mrozem oraz drapieżnikami .
Zakup domków i realizacja programu ekologicznego „ Ogród przedszkolny domem dla owadów przybliżył dzieci do świata przyrody poprzez doświadczenia, obserwacje i eksperymenty. Dzięki dobrze dobranym roślinom i drzewom owocowym zachęcimy owady do zamieszkania w naszym ogrodzie i tym samym przyczynimy się do ekorozwoju.
Stworzamy dzieciom równiez możliwość podejmowania przez nich różnorodnych działań, sprzyjających zaspokajaniu dziecięcej ciekawości, a tym samym prowokujących do zadawania pytań i próby odpowiedzi na nie.
Wiedza o roli przyrody i szacunek do natury to najlepszy kapitał, który możemy przekazać już dziś kolejnym pokoleniom.

20170525_130825 20170320_105129 20170525_084051 20170530_093334 20170530_091159 20170530_094955 DSCN7386

Możliwość komentowania Zapraszamy owady do naszego przedszkolnego ogrodu! została wyłączona

Comments are closed.

Skomentuj

  • „Projekty realizowane ze środków budżetu państwa oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych”

    "Projekty realizowane ze środków budżetu państwa oraz ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"