Wycieczka do lasu.

Dnia 27.10.2017 roku wszystkie grupy wiekowe wraz z nauczycielkami z Przedszkola Nr 2 w Nidzicy, zaraz po śniadaniu wyjechały autokarem na wycieczkę do Lasku Miejskiego. Celem wizyty w lesie było budowanie więzi emocjonalnej z przyrodą, rozbudzanie zainteresowań pięknem i bogactwem środowiska przyrodniczego, nabywanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, rozumienie potrzeby ochrony przyrody.

Na miejscu przedszkolaki wybrały się na spacer po lesie w poszukiwaniu śladów jesieni. Dzieci miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Ta wycieczka – to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia dla przedszkolaków. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory.
Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z naturą dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Zajęcia te uświadomiły dzieciom, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne.

Jolanta Małecka

20171027_100334

20171027_101442

20171027_100334